WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIEŃ SPECJALNYCH:

Zamówienia specjalne na wybrane przedmioty ze sklepów w USA przyjmowane są przez Biuro Obsługi Klienta telefonicznie lub przez e-mail.
Kalkulator na stronie służy jedynie do orientacyjnej wyceny, nie stanowi ostatecznej kwoty zamówienia, jest ona podawana dopiero przez pracownika BOK po sprawdzeniu dostępności towaru oraz wszystkich kosztów związanych z zakupem.
Aby otrzymać wycenę najlepiej przesłać linki do wybranych produktów wraz z informacją o ilości, rozmiarze, kolorze itp.
Wycena podana przez pracownika Biura Obsługi Klienta zawiera cenę produktu, amerykański podatek (Sales Tax), koszt wysyłki na terenie USA oraz prowizję od zamówień specjalnych. Cena ta nie zawiera opłaty za wysyłkę do Polski (lub innych państw) oraz ewentualnych kosztów celno-podatkowych.
Opłata za wysyłkę jest zależna od wagi i wielkości paczki, dlatego możemy ja określić dopiero po otrzymaniu towaru.
Odbiorca paczki sprowadzający towar z USA do Polski (lub innego kraju) jest odpowiedzialny za pokrycie ewentualnych kosztów odprawy celnej.

 

SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

Aby dokonać zakupu wybranych produktów za pośrednictwem sklepu Amerykanos.pl należy:


  • Przesłać e-mailem linki do wybranych przedmiotów
  • Określić szczegóły takie jak ilość, rozmiar, kolor itp.
  • Po otrzymaniu wyceny potwierdzić chęć dokonania zakupu
  • Dokonać wpłaty – zamówienia realizowane są dopiero po zaksięgowaniu płatności
  • Po otrzymaniu wyceny kosztu wysyłki dokonać odpowiedniej dopłaty

Klient wybiera towary oferowane w sklepach na swoją odpowiedzialność, sklep Amerykanos.pl nie odpowiada za stan oraz jakość wybranego towaru. Przed potwierdzeniem zakupu prosimy dokładnie zapoznać się ze zdjęciami oraz opisem produktów. Prosimy pamiętać, ze przedmioty zasilane prądem przystosowane są na rynek amerykański, czyli w większości będą miały zasilanie na 110v.
W przypadku braku towaru lub możliwości realizacji zamówienia, sklep internetowy Amerykanos.pl ma prawo odstąpienia od realizacji umowy. Jeżeli nastąpiła już zapłata za towar, zostanie ona zwrócona w ciągu 3 dni roboczych od daty anulowania zamówienia.
Zmian w zamówieniu można dokonywać kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta przez formularz kontaktowy na stronie sklepu Amerykanos.pl lub telefonicznie. W większości przypadków modyfikacja zamówienia nie jest możliwa po zaksięgowaniu wpłaty. Zawsze jest możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejne przedmioty, ale może nie być już możliwości rezygnacji, czy zmiany zakupionych wcześniej towarów.

NIEDOZWOLONE PRODUKTY:
Nie można zamawiać żadnych artykułów zabronionych polskimi oraz amerykańskimi przepisami, m.in. narkotyków, broni, części broni, amunicji, środków toksycznych, łatwopalnych oraz żadnych płynów, olejów, artykułów żrących itp.
Nie pośredniczymy również w zamówieniach replik i podróbek.
Osoba sprowadzająca towar do Polski powinna znać obowiązujące przepisy i prawa. Jeżeli zostanie zamówiony towar, który nie jest dozwolony w Polsce może on być skonfiskowany przez urząd celny i policję lub paczka może być zawrócona na koszt kupującego.

 

PŁATNOŚĆ:
Wpłaty za zamówienia specjalne przyjmujemy w złotówkach (PLN) na konto w polskim banku.
Ponieważ wszystkie zamówienia wysyłane są z USA nie wysyłamy paczek za pobraniem, tylko po otrzymaniu z góry pełnej wpłaty.
W przypadku anulowania zamówienia wpłata zostanie zwrócona w ciągu 3 dni roboczych na konto kupującego lub można przeznaczyć ja na kolejne zakupy.

 

FAKTURA:
Na zakupiony przedmiot możemy wystawić rachunek, ale ponieważ firma GreatValueMart jest zarejestrowana w USA nie mamy możliwości wystawienia polskiej faktury VAT.
Jeżeli chcą Państwo otrzymać amerykański rachunek prosimy o przesłanie takiej informacji po dokonaniu zakupu.

 

WYSYŁKA DO POLSKI (LUB INNYCH PAŃSTW):
Opłata za wysyłkę jest zależna od wagi i wielkości paczki, dlatego jej koszt będziemy mogli podać dopiero po otrzymaniu zakupionych przez Państwa towarów.
Przy zakupie kilku przedmiotów możemy wszystkie połączyć w jedną paczkę, podamy wówczas łączny koszt wysyłki.
Paczki do Polski wysyłamy drogą morską lub lotniczą. Paczki lotnicze dostarczane są po około 2 tygodniach, morskie po około 6-7 tygodniach od momentu nadania.

Wszystkie paczki ubezpieczone są standardowo do wartości $100, za dodatkową opłatą możliwe jest wykupienie ubezpieczenia na wyższą kwotę.

 

ZAMÓWIENIA Z INNYCH LOKALIZACJI NIŻ USA
Pośredniczymy również w zamówieniach ze sklepów poza USA o ile sklep przyjmuje płatności przez PayPal. W takim przypadku zamówienie będzie wysłane bezpośrednio z wybranego sklepu na adres odbiorcy. Jeżeli wybrany sklep nie znajduje się w Unii Europejskiej odbiorca jest odpowiedzialny za ewentualna odprawę celną przesyłki.

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA:
Czas realizacji zamówień specjalnych zależy indywidualne od sklepu/sprzedawcy, u którego zdecydowali się Państwo dokonać zakupu. Czas dostawy na terenie USA wynosi zazwyczaj 3-7 dni.
Po dostawie do naszej siedziby zakupionego towaru otrzymają Państwo wycenę transportu do Polski (lub innego państwa).
Po uregulowaniu wszystkich płatności zamówienie zostanie wysłane w pierwszym możliwym transporcie. Paczki wysyłane są z USA raz w tygodniu, czas dostawy przesyłek lotniczych wynosi około dwóch tygodni, morskich około 6-7 tygodni od momentu nadania.
Określony czas dostawy jest czasem orientacyjnym, nie ponosimy odpowiedzialności za wydłużony czas dostawy wynikający z okoliczności od nas nie zależnych.

GWARANCJA /WYMIANA/ZWROT:
Sklep Amerykanos.pl jest pośrednikiem w zakupach z wybranych przez Państwa sklepów i nie odpowiada za stan towaru, gwarancję oraz warunki wymiany i zwrotu. Warunki te są ustalone indywidualnie przez każdego sprzedawcę/sklep. Jeżeli sprzedawca zgodzi się na wymianę/zwrot towaru czy też serwisowanie wadliwego produktu będziemy pośredniczyć w załatwieniu wszystkich formalności, ale kupujący jest odpowiedzialny za pokrycie wszelkich wynikających z tego kosztów.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie, a w razie dalszych pytań prosimy o kontakt.

Zespół Obsługi Klienta Amerykanos